سیستم g.intendiX

سیستم g.intendiX

شرکت سازنده: g.tec

ساخت کشور: اتریش


معرفی سیستم g.intendiX:

intendiX SPELLER:

سیستم تایپ با کنترل مغزی بوده جهت نصب و بکارگیری سریع توسط مراقبان و یا خانواده بیمار در خانه طراحی شده است . این سیستم بر اساس پتانسیل های برانگیخته بینایی ( EP/P300 ) کار میکند و به کاربرامکان میدهد تا بطور پی در پی حروف الفبا و علامات را از یک صفحه کلید ماتریسی و تنها با چند ثانیه نگاه کردن و توجه به آن انتخاب کند .این امر مستلزم فقط چند دقیقه آموزش است و اکثر افراد می توانند تنها پس از ۱۰ دقیقه آموزش از سیستم تایپ intendiX کیفیت مطلوب استفاده کرده، و بین ۵ تا ۱۰ کاراکتر را در هر دقیقه در دفعات اول تایپ کنید.

سیستم تایپ IntendiX با استفاده از یک الگوریتم هوشمند از قصد کاربربرای استفاده از سیستم مطلع شده و در صورت عدم توجه کاربر به طور تصادفی کاراکتری را تایپ نمی کند . علاوه بر نوشتن متن، کاربر می تواند با این سیستم فرامینی مانند فعال سازی یک آلارم، خواندن متن تایپ شده ، چاپ و یا کپی کردن متن به ایمیل و یا ارسال دستورات به دستگاه های خارجی را نیز صادر کند.

برای کنترل دستگاه های خارجی ابزار واسط خاصی به نام ” extendiX ” مورد نیاز است. extendiX بر روی کامپیوتر جداگانه ای اجرا شده و کنترل دستگاه های دیگر و برنامه های کاربردی مانند تلویزیون ، موسیقی، روبات های کمکی ، بازی ها و غیره را انجام میدهد. کلاه EEG همراه این سیستم راحت بوده و آسان تمیز میشود ، و با الکترودهای فعال نیازی به تمیز و آماده سازی پوست ندارد . کافیست کلاه را پوشیده ، یک قطره ژل را به هر یک از الکترودها تزریق کرده و شروع به تایپ نمائید.

intendiX شامل یک سیستم ثبت EEG قابل حمل با الکترودهای فعال، و یک کامپیوتر نوت بوک یا نت بوک با نرم افزار نصب شده و آماده است. همچنین میتوان آنرا با الکترودهای خشک جدید g.SAHARA سفارش داد.

در ماتریس حروف جدید intendiX میتوان بجای روشن کردن حروف برای تحریک بصری چهره های افراد معروف نمایش داده شود . به نظر می رسد که این تحریک بصری به استخراج پاسخ P300 قوی تری منجر شود وآزمایش های اولیه بهبود واضح و روشن عملکرد را با استفاده از این روش تحریک نشان می دهد .

intendiX SOCI:

این نسخه سیستم intendiX یک واسط کنترلی بوده و با اضافه نمودن یک ماسک شامل آیکون های مورد استفاده برای کنترل برنامه های در حال اجرا بر روی صفحه نمایش امکان کنترل آنها را از طریق تمرکز و نگاه کردن به آنها فراهم میکند . این سیستم از فن آوری رابط مغز و کامپیوتر ( BCI ) با پتانسیلهای برانگیخته بینایی ایستا ( SSVEP ) استفاده می کند. آیکون های مختلف بر روی مانیتور هر یک در فرکانس خاصی روشن و خاموش میشوند . به محض این که کاربر به یکی از آیکون ها توجه کند فرکانس آن در EEG ظاهر شده و توسط چند سنسور در پشت سر کاربر شناسایی میشوند. پس از آن ، سیستم دستور اختصاص یافته به آن آیکون خاص، مثلاً یک کلید خاص بر روی صفحه کلید را اجرا میکند. با استفاده از سنسورها و الگوریتم پیشرفته جدید بکار رفته سیگنالهای مختلف فرمان با دقت تا ۹۸٪ تشخیص داده میشوند.

هدف intendiX SOCI ارائه یک ابزار قابل استفاده برای کنترل بسیاری از برنامه های کاربردی PC های مختلف بدون نیاز به هر گونه فعالیت عضلانی است.

intendiX PAINTING:

تجسم غلبه هنر بر معلولیت قبل از اینکه بچه ها شروع به نوشتن کنند نقاشی کردن را می آموزند. نقاشی یکی از قدیمی ترین روش های انسان برای تجسم و انتقال ایده ها، دانش و احساسات است . نقاشی هایی داخل غارها با قدمت ۴۰۰۰۰ سال کشف شده اند، و مردم هنوز هم از نقاشی برای بیان چیزهایی است که نمی توانند از طریق کلمات بیان کنند استفاده می نمایند . نقاشی در هر زبانی فهمیده میشود بود . به همین دلیل گفنه میشود که ” یک عکس است ارزش هزار کلمه را دارد “.

با چنین ایده ای در ذهن، g.tec نرم افزار intendiX PAINTING را طراحی و ارائه کرده است . این نرم افزار امکان نقاشی بدون استفاده از هر گونه فعالیت عضلانی را فراهم میکند . بر اساس پتانسیل های برانگیخته بینایی ( VEP/P300 )، کاربر با تمرکز و نگاه کردن به ابزارها و دکمه هایی که روی صفحه کامپیوتر خاموش و روشن میشوند میتواند ابزارو رنگ مورد نظر خود را انتخاب کرده و نقاشی دلخواه خود را ترسیم نماید.


لوازم جانبی:

g.Amplifier
انواع آمپلی‌فایرها
انواع الکترودها
انواع الکترودها
انواع سنسورها
انواع سنسورها

محصولات مشابه:

سیستم g.BCIsys
سیستم g.BCIsys
سیستم g.mindBEAGLE
سیستم g.mindBEAGLE
سیستم cortiQ
سیستم cortiQ